Review of A Traves Del Espejo [12k1085]

Polyphonia (PL)

Mamy nową postać w katalogu oficyny 12k, a jest nią argentyński artysta Federico Durand.

Durand nie jest debiutantem, gdyż do tej pory wydał już kilka płyt dla takich labeli jak Spekk, Own czy Desire Path. Tytuł tegorocznego krążka A Través del espejo w języku hiszpańskim oznacza „przez lustro”. Jak twierdzi sam artysta, lubi eksperymentować z lustrami, ustawiając je często naprzeciwko siebie, co też sprawia, iż rodzą się wtedy nowe oraz bardzo ciekawe obrazy. Powstały w ten sposób swoisty miraż, gdzieś w przestrzeni domowego zacisza, dobrze oddaje charakter muzyki Argentyńczyka mieniącej się wieloma kolorami.

 

Dziesięć kompozycji z A Través del espejo to podróż w świat onirycznych drobinek dźwiękowych. Nienachalnie pojawiający się szum z taśm magnetofonowych (The Roland Space Echo), jedynie wzmaga to delikatne uczucie, a także stanowi punkt wyjścia do tworzenia kolejnych warstw. Argentyńczyk bazując na analogowym szumie i zarejestrowanych ruchach powietrza kreuje swój własny kalejdoskop brzmień, w którym słyszymy dźwięki liry, przetworzonego fortepianu, dzwonków, różnych zabawek i elektronicznych efektów.

A Través del espejo jest jak ambientowa pozytywka. Wiem, że będę ją wielokrotnie nakręcał, bo lubię, gdy wokół mnie krąży dobra energia, której akurat mamy pod dostatkiem w znakomitych nagraniach Federico Duranda.

View Website View Release